کانکتور دورانی چیست؟

کانکتور دورانی چیست؟

اصطلاح کانکتور دورانی  Circular Connector به هر اتصال الکتریکی که دارای اتصال چند نقطه ای با محفظه های تماس استوانه ای و هندسه اتصالی دایره ای است، اعمال می شود. کانکتور دورانی برای سهولت تعامل ، توانایی آنها برای راحتی انواع تماس های مختلف، طیف گسترده ای از ولتاژ تماس مجاز و جریان آنها، سهولت انعطاف پذیری محیطی و عملکرد مکانیکی ناهموار آنها انتخاب می شود.

 

کانکتور دورانی MIL-DTL-5015 و MIL-DTL38999

در ارتش، هوا فضا و سایر برنامه های با قابلیت اطمینان بسیار بالا از انواع رایج کانکتور دورانی به شمار می روند. مضرات اولیه طراحی دایره ای از بین رفتن فضای پانل هنگام استفاده در آرایه ها در مقایسه با کانکتورهای مستطیلی می باشد.

اتصال برق در کانکتور دورانی یک دستگاه جدا کننده است که اتصال مکانیکی و الکتریکی را بین دو عنصر یک سیستم الکترونیکی بدون اعوجاج سیگنال غیر قابل قبول یا از دست دادن جریان فراهم می کند.

انواع کانکتور دایره ای:

انواع مختلفی از کانکتور دایره ای وجود دارد. در وسایل برقی آینده شرکت Amphenol بسیاری از انواع رایج را که از لحاظ مدل، سازگاری، نوع کوپلینگ ، تعداد پوزیشن ، بازدهی ، نوع بسته بندی و مواد طبقه بندی شده اند، عرضه می کند.
شایع ترین مقادیر برای تعداد موقعیت ها ۴، ۶، ۷ و ۹ است. این شرکت همچنین دارای اتصال های دایره ای با حداکثر پوزیشن ۶۳ می باشد. جنس این کانکتورها از فلز یا پلاستیک می باشد.

انتخاب صحیح کانکتور دورانی:

هنگامی که شما دنبال کانکتور دورانی ( circular connector ) مناسب هستید می توانید نتایج را با ویژگی های مختلف فیلتر کنید: تعداد پوزیشن ها (۴، ۶، ۷، ۹، …)، نوع جفت شدن (Bayonet، Push Tull ، Threaded …) و مواد (فلز یا پلاستیک) ، چند نمونه از این ویژگی ها هستند. شما می توانید کانکتورهای دورانی مناسب را برای طراحی کانکتورهای دورانی AMP، کانکتورهای دورانی برای ارتش (MIL)، کانکتور دورانی ، پین ۳ پین، اتصال ۶ پین یا ۸ پین دایره ای یا کانکتور دورانی ضد آب پیدا کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× سلام چطور میتونم کمکتون کنم؟