کاربرد اتوترانس

کاربرد اتوترانس

اتوترانس به دو دسته تقسیم می شود:

۱- تک فاز
۲- سه فاز
اتوترانس تک فاز:
از این نوع اتوترانس ها می توان خروجی ۰ تا V300 راایجاد کرد که این خروجی توسط ۱volume به صورت دستی استفاده می شود که بیشترین مصرف آن در صنایع آموزشی و اتاقهای آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد این واریابل ها معمولا به نامهای دیگری مثل اتوترانس، واریاک، منبع تغذیه AC در بازار شناخته می شود این نوع اتوترانس ها دارای یک هسته ی داخلی و جاروبک ذغالی که بر روی ترانس هسته قرار دارد قابلیت تنظیم ولتاژ را به مصرف کننده ارائه می دهد.
واریاک های سه فاز در توان های مختلف معادل
۲۰۰w با جریان خروجی A1
W500 با جریان خروجی A2
Kva1 با جریان خروجی A4
Kva2 با جریان خروجی A8
Kva3 با جریان خروجی A12
Kva5 با جریان خروجی A20
Kva10 با جریان خروجی A40
Kva15 با جریان خروجی A60

اتوترانس سه فاز:
از این نوع اتوترانس ها می توان خروجی ۰ تا ۵۰۰V یا ۵۲۰Vرا دریافت کرد. برخی از ویژگی های این نوع دستگاه دارا بودن فیوز قطع کن صفحه دیجیتال می باشد. همچنین این نوع دستگاه دارای سیستم نول و دقت ۱V می باشد.
اتوترانس های سه فاز دارای سه هسته داخلی به صورت مجزا می باشد که می توان در صورت نیاز به عنوان یک اتوترانس تک فاز از هر فاز و نول (۲۲۰V) استفاده کرد.
واریاک های سه فاز در توان های مختلف معادل
kva1.5 با جریان خروجی A2
Kva3 با جریان خروجی A4
Kva6 با جریان خروجی A8
kva9 با جریان خروجی A12
Kva15 با جریان خروجی A20
Kva20 با جریان خروجی A32

Kva30 با جریان خروجی A40
قابل ارائه می باشد.

همچنین می توان از اتوترانس های تک فاز و سه فاز با خروجی DC استفاده نمود با نصب یک عدد پل دیود تک فاز با توجه به نسبت واریاک مورد نظر پل دیود را به صورت موازی در خروجی واریاک نصب کرده که در این صورت می توان خروجی DC دریافت نمود.

× سلام چطور میتونم کمکتون کنم؟