ژنراتور DC چیست؟

ژنراتور DC چیست؟

Applications of DC Generators

انواع مختلفی از ژنراتورهای DC برای خدمات مختلف وجود دارد. برنامه های کاربردی این ژنراتورهای DC بر اساس ویژگی های آنها در زیر شرح داده شده است.

کاربردهای مجزای محرک ژنراتور DC

 

Applications of Separately Excited DC Generators

این نوع ژنراتورهای DC عموما گران تر از ژنراتور DC محرک هستند زیرا نیاز به منبع تحریک جداگانه دارند. به همین دلیل کاربرد آنها نیز محدود می باشد. آنها به طور کلی زمانی که استفاده از ژنراتورهای محرک رضایت بخش نباشد، استفاده می شود .

  1. به علت توانایی این ژنراتورها در ارائه طیف گسترده ای از خروجی ولتاژ، ژنراتور DC ، معمولا برای آزمایش در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.
  2. ژنراتورهای مجزای محرک در شرایط با ثبات با هر گونه تغییر در تحریک میدان عمل می کنند. به علت این ویژگی ، آنها به عنوان منبع تامین موتورهای DC استفاده می شوند که سرعت آنها برای برنامه های مختلف کنترل می شود. به عنوان مثال سیستم Ward Leonard بخش کنترل سرعت.

 

کاربرد ژنراتور شنت DC

 

Applications of Shunt Wound DC Generators

کاربرد ژنراتور شنت DC به دلیل ویژگی افت ولتاژ آن بسیار محدود است. ژنراتور شنت DC برای تامین انرژی دستگاه بسیار نزدیک به موقعیت خود استفاده می شود. این نوع ژنراتورهای DC به طور کلی ولتاژ ترمینال پایه را برای عملیات دوربرد کوچک با کمک تنظیم کننده های میدان از بار صفر تا کامل ارائه نمی دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× سلام چطور میتونم کمکتون کنم؟